Banners
דלג על Banners
פייסבוק
מוקד 108
דלג על מוקד 108
מוקד 108
סגירה

מוקד 108

 
*הקלד את הקוד הבא
  1 2 3 4 5

  טקס חלוקת אות יקיר העיר גבעת שמואל

  5/11/2019
  הקש להגדלה! (הגדל)
  הקש להגדלה!

  בטקס חגיגי ומרגש, שנערך "בבית העם" לציון 70 שנה להתכנסותה של מועצת העיר הראשונה של גבעת שמואל, הוענקו אותות יקירי העיר לארבעה מתושבי גבעת שמואל ולשתי עמותות, על פעילותם ההתנדבותית ציבורית ענפה ורבת השנים בקהילה, לרווחתם של התושבים ולכבודה של העיר גבעת שמואל.
  בזה אחר זה עלו לבמה: משה לוי, צבי הירשוביץ (ציקון), יחזקאל שחם, הרב שמואל יניב ונציגי עמותת "אילני חסד" ונציגי "בוטיק הגבעה", וקיבלו את אות יקיר העיר וזר פרחים מראש העיר יוסי ברודני וממנכ"ל העירייה ויו"ר הועדה לבחירת יקירי העיר גבי חדד.

   

  הזוכים בתואר יקירי העיר לשנת 2019:

  • מר צבי הירשוביץ (ציקון) - לפני כ- 40 שנה הקים מר ציקון את קבוצת הכדורסל "אליצור גבעת שמואל", במסגרתה הוא פעל לקידום הספורט בקרב ילדים ובני נוער בעיר וסייע לילדים רבים ממשפחות נזקקות שלא יכלו להרשות לילדיהם חוגי ספורט. מזה שנים רבות, הוא מנהל יחד עם הגב' אסתי גולדפרב, גמ"ח של מתן צדקה בסתר והלוואות לכל דורש ולפני מספר שנים, הקים גמ"ח נוסף לזכרו של אחיינו רועי קליין הי"ד, במסגרתו, הוא מסייע לנזקקים רבים בלינה וארוחות חמות באהבה ובהתנדבות.

   

   


  • מר יחזקאל שחם - לפני כ- 20 שנה הצטרף מר שחם לקורס מתנדבים של העירייה, במטרה לתרום ולהתנדב בקהילה. מאז ועד היום הוא מגיע לבתיהם של תושבים - בעיקר קשישים וחסרי יכולת, רכוב על אופנועו עם ארגז כלים באמתחתו וחיוך נסוך על פניו, ומסייע להם בפתרון כל תקלות הבית בהתנדבות מלאה ובאהבה גדולה. בשמו של שחם לבמה עלו לבמה אשתו, הגב' נינה שחם ובתו, טלי נאשי לקבלת אות יקיר העיר.


   


  • מר משה לוי - לפני כ-25 שנה, הקים מר לוי גמ"ח "בית החסד" בגבעת שמואל, במסגרתו הוא מסייע לתושבים רבים בעיר ובכלל, בהשאלת ציוד לוגיסטי - כסאות, שולחנות וציוד נלווה, לעתות שמחה ולמשפחות אבלות ברגעיהם הקשים. בנוסף, מר לוי מסייע כיום בחלוקת מזון וארוחות חמות לנזקקים ולחיילים בודדים.


   


  • הרב שמואל יניב - מזה כ- 41 שנים שהרב יניב עוסק, יוזם ומתנדב למען הקהילה בעיר בתחומים רבים. בין היתר, הרב הקים את "מחסן של חסד", אליו נאספים פרטי יד שניה לחלוקה עבור תושבי העיר הנזקקים וייסד את "הקתדרה לתורה ולחכמה" הפועלת זו השנה האחד עשר, במסגרתה מתקיימים שיעורי תורה, לימוד והעשרה תורנית, עבור כלל תושבי העיר.  מזה שנים רבות שהרב מבקר חולים שאין להם בני משפחה בבית החולים,  מסייע למשפחות אבלות בעיר בשיעורים ובתפילות לעילוי נשמת הנפטרים בהתמסרות מלאה ומתוך אהבה לכל אדם.


   


  • מתנדבות "בוטיק הגבעה" - חנות יד שניה לבגדים ומוצרי בית, המופעלת על ידי כ- 20 מתנדבות תושבות העיר בניהולה של הגב' זהבה אלון.  כל הכנסות הבוטיק מוקדשות למשפחות ולילדים בסיכון. הפריטים נמכרים בשקלים בודדים וכל הכסף חוזר לקהילה למימון פעילויות שונות עבור משפחות מעוטות יכולת, קשישים, ניצולי שואה, חיילים בודדים, עולים חדשים ואוכלוסיות נוספות בעיר.  • עמותת "אילני חסד" – עמותה שהקומה לפני כ- 25 שנים בניהולו של מר אורן שיינברג, המסייעת באופן שוטף ויומיומי, וביתר שאת בחגים, למשפחות נזקקות בגבעת שמואל. הסיוע ניתן בסלי מזון, בתרופות וליווי מקצועי ואישי של מתנדבי הארגון. מבצעי החסד ואריזות המזון שהעמותה מקיימת ובהם משתתפים מאות מתושבי העיר, מאפשרים לכלל הציבור, להשתתף במאמץ העירוני למען משפחות מעוטות יכולת, ובתוך כך, לומדים הילדים המשתתפים בכך, חסד אמיתי מהו.


   

  ראש העיר יוסי ברודני: שפתח את הערב החגיגי, פנה אל יקירי העיר הנבחרים ואל התושבים והודה להם על השותפות והמעורבות החברתית-ציבורית שלהם בקהילה למען העיר "גבעת שמואל היא ללא ספק עיר שההישג הגדול שלה הוא תושביה. אתם - יקירי העיר הנבחרים והתושבים האכפתיים, המעורבים והמתנדבים, יוצרים את ההון החברתי האיכותי, הופכים את החברה והקהילה שלנו לערכית ואכפתית יותר ואת עירנו גבעת שמואל לטובה יותר".

  עבור לתוכן העמוד