Banners
דלג על Banners
פייסבוק
מוקד 108
דלג על מוקד 108
מוקד 108
סגירה

מוקד 108

 
*הקלד את הקוד הבא
  1 2 3 4 5

  מרגש!

  28/08/2017
  הקש להגדלה (הגדל)
  הקש להגדלה

  מרגש!
  שנת לימודים חדשה היא  תמיד מרגשת, אבל הבוקר נרשמה התרגשות כפולה כאשר 200 מתלמידי תיכון גבעת שמואל, המשתתפים בתכנית לימודי המכינה לקראת ה 1.9 , נכנסו  לביה"ס ולכיתות החדשות וזכו להכיר, מקרוב,  את ביתם החדש. בשער התיכון, קיבלה את פניהם של כל תלמיד ותלמידה, מנהלת ביה"ס חנית סוויסה אלון . התלמידים התרשמו מהחצר, המגרשים וכמובן ממבנה התיכון החדש והחדיש  , הספרייה המתפרשת על פני שתי קומות, הקומות שכל אחת מהן צבועה בצבע אחר- קומה ראשונה צהובה לשכבת ז', קומה שנייה טורקיז לשכבה ח' וקומה שלישית- ירוקה לשכבת ט', וכמובן ממרחבי הלימוד הייחודיים והחדשניים שהוקמו בכל קומה לטובת כלל תלמידי השכבה. ראש העיר יוסי ברודני שהיה במקום עם הצוות המקצועי, המבצע בשעות אלה, עבודות אחרונות לקראת תחילת שנת הלימודים, ביקר בכיתות ושוחח עם התלמידים הנרגשים שלא הסתירו את התלהבותם מהמבנה החדש, הריהוט החדשני בחללים, הגג המתוכנן כחצר וכמובן הלוקרים! שתפסו מקום של כבוד בהתלהבות של התלמידים.
   
  "תיכון גבעת שמואל החדש משקף את השינוי העולמי בתכנון סביבות לימוד התומכים בפדגוגיה אקטיבית. התיכון מטרתו להעצים ערכי מנהיגות מצוינות וציונות ולפיכך המרחב מבקש לתמוך ולאפשר שיתופיות שייכות וחדשנות" אומרת האדריכלית והמעצבת  ענת מור-אבי יוזמת  WE LEARN  ISRAEL ועוסקת במרחבי למידה מעצימים, האמונה על פרוייקט עיצוב הפנים של ביה"ס. "עולם העבודה והלמידה משנה פניו להעצמת עבודת הצוות ובהתאם אנו עוברים מתרבות ה"אני" הלומד ל"אנחנו " לומדים.  מרחבים פתוחים ללמידה משותפת, כיתות שקופות ולוחות כתיבה לביטוי עצמי עבור התלמידים בכיתות ובמרחבים, תומכים בגישות החינוכיות שאפשרות שותפות, נראות למידה ונראות תהליכי חשיבה. בנוסף קירות המרחבים והמעברים משמשים כקירות 'מדברים' להעברת מסרים פדגוגיים וחברתיים מעצימים. לטובת ייחוד הקומות ותחושת השייכות, כל קומה אופיינה בקונספט  ייחודי. קומת הכניסה הצהובה של שכבת ז' מעודדת את ה"ביחד" , הקומה האמצעית הטורקיזית של שכבה ח', מבקשת להעצים השיח והשיתוף בעזרת במה וישיבה בלתי פורמאלית והקומה העליונה –הירוקה  של שכבת ט' הינה קומת העתיד, בה יתקיימו שיעורים רשמיים ובלתי  רשמיים , כאשר הריהוט החדשני מעודד עבודה במערכי שיעור מגוונים ואפשרות לביטוי עצמי בעזרת לוחות כתיבה אישיים".

  כידוע בהשקעה ראשונית של 20 מיליון ₪ על שטח של כ 20 דונם ייפתח  ב 1.9 שלב א' של תיכון ממלכתי גבעת שמואל. שלב א' של התיכון כולל

   

  4 קומות בהן  ספרייה המתפרשת על חלל של 2 קומות , 12 כיתות לימוד , מרחבי למידה שכבתיים, ספרייה, חדרי ספח ומנהלה, מעבדות (מחשבים+ מדעים), מגרשי ספורט משולבים ומתקני כושר , אמפי מוצל , שטחים מגוננים, דשא וספסלים, גג ייחודי המהווה חצר מוצלת ומטופחת עם  ספסלים וערוגות צמחים. התיכון מהווה חלק מקריית  חינוך, קהילה וספורט עירוני המתוכנן בדרום העיר,  פונה  לכיכר עירונית  בקרבת הפארק העירוני החדש שיוקם  בדרום העיר .חזית התיכון פונה לכיכר עירונית שתכלול בעתיד מסחר ופיתוח סביבתי.

   

  שלב ב'  של התיכון שייפתח ב 2018 בהשקעה של 20 מיליון שח נוספים, יכלול  מבואת כניסה מרשימה, אודיטוריום בית ספרי ו12 כיתות לימוד נוספות , מעבדות וחדרי ספח רבים. כמו כן במבנה ישולב מרכז קהילתי (שלוחת מתנ"ס הכוללת חדרי פעילות ואולמות משולבים) שישמש בבקרים את ביה"ס, ובשעות אחה"צ ייעשה בו גם שימוש קהילתי. מבנה התיכון תוכנן כך שיאפשר תוספת כיתות לימוד במידת הצורך. 


   

  הקש - לצפייה בגלריית תמונות

   

   

  עבור לתוכן העמוד